Bodhgaja2017

 

SZCZEGÓŁOWY PLAN KAGJU MYNLAM I LOSARU W PDF

 

20. Kagju Gyncie

16 stycznia – 4 lutego (20 dni)


 

Wielka abhiszeka pięciu bóstw mandali Czakrasamwary

7 – 8 lutego (2 dni)

ZOBOWIĄZANIE ZWIĄZANE Z PRZYJĘCIEM ABHISZEKI

Głównym powodem, dla którego JŚ Karmapa udzieli tej abhiszeki, jest wymóg wskazany zarówno w guru jodze należącej do Czterech Praktyk Wstępnych (nyndro) karma kamtsang oraz w Guru Jodze Czterech Pór Dnia Ósmego Karmapy. 

Dlatego osoby, które otrzymają tę abhiszekę, będą musiały przyjąć zobowiązanie recytowania Guru Jogi Czterech Pór Dnia przynajmniej raz dziennie i do końca życia. Zatem do udziału w niej zachęca się tylko te osoby, którą są przygotowane na utrzymywanie takiego zobowiązania. 

Komitet Organizacyjny Kagju Mynlam przygotowuje teksty to tej praktyki przetłumaczone – pod nadzorem merytorycznym Gjalłanga Karmapy – na 10 języków, w tym na język polski. Teksty w formacie "pecia" będą dostępne w księgarni Kagju Mynlam w pobliżu pawilonu. Dodatkowo wydany zostanie wybór komentarzy do Guru Jogi Czterech Pór Dnia w języku angielskim i chińskim.

Abhiszeka Czakrasamvay nie będzie transmitowana przez internet.


 

Wyjaśnienia do tekstu „Pochodnia prawdziwego znaczenia” Lodro Thaje

9 – 11 lutego (3 dni)

Jego Świątobliwość przez pierwsze dwa dni będzie omawiał czwartą praktykę nyndro – guru jogę w oparciu o "Pochodnię prawdziwego znaczenia" Lodro Thaje. Zaś trzeciego dnia udzieli wskazówek do „Guru jogi czterech pór dnia” Ósmego Karmapy.

Wyjaśnienia do Guru Jogi Czterech Pór Dnia (11 lutego) nie będą transmitowane przez internet.


 

34. Kagju Mynlam

13 – 19 lutego (7dni)

Podczas drugiej sesji pierwszych dni Mynlamu Jego Świątobliwość Karmapa będzie kontynuował omawianie tekstu gesze Potoły „Długa rozmowa z samym sobą”.


Wskazania dotyczące ubioru dla świeckich uczestników 34. Kagju Mynlam.

Jego Świątobliwość Karmapa zachęca wszystkich świeckich uczestników 34. Kagju Mynlam w Bodhgai do przyjmowania ślubowań sodziongu mahajany. Zgodnie z tradycją, świeccy praktykujący utrzymujący takie ślubowania, zarówno mężczyźni jak i kobiety, powinni w tym czasie nosić białe ubrania symbolizujące oczyszczenie. 


 

Pudża Gutoru Wielkiego Obozowiska

21 – 25 lutego (5 dni)


 

Ofiara z dymu „Chmury nektaru”

26 lutego


 

Obchody Tybetańskiego Nowego Roku

27 lutego – 1 marca (3 dni)


 

Marme Mynlam

2 marca


 

4. Zgromadzenie Dharmy dla mniszek kagju Arja Kszema

6 – 18 marca (13 dni)

Jego Świątobliwość Karmapa będzie kontynuował wyjaśnienia do „Klejnotowej ozdoby wyzwolenia” Gampopy.