Powitanie

29 maja 2017 – Toronto


Jego Świątobliwość Siedemnasty Karmapa przybył 29 maja do Toronto, po raz pierwszy stawiając stopę na kanadyjskiej ziemi. W czasie miesięcznego pobytu Karmapa udzieli publicznych nauk i poprowadzi modlitwy m.in. w Toronto, Calgary i Vancouver. Oficjalne wydarzenia z udziałem Jego Świątobliwości rozpoczęły się 31 maja w Toronto, gdzie Karmapa pozostanie do 4 czerwca. 14 czerwca odwiedzi Calgary, a od 18 do 24 czerwca przebywał będzie w Vancouver.

Samolot z Gjalłangiem Karmapą wylądował na międzynarodowym lotnisku Pearson po dziesięciogodzinnym rejsie z Londynu. Jego Świątobliwość przywitany został przez członków Stowarzyszenia Karma Kagju w Kanadzie (Karma Kagyu Association of Canada) i licznych uczniów. Nieopodal głównej bramy Karmapę powitał dwujęzyczny transparent „Witamy w Kanadzie.” Przechodząc wzdłuż długiego rzędu witających Go katakami ludzi, Jego Świątobliwość pozdrawiał wszystkich serdecznym uśmiechem.

Powitanie1

Po przyjeździe do hotelu odbyło się oficjalne powitanie. Dungse Lama Pema podziękował Jego Świątobliwości za przyjęcie zaproszenia do Kanady, a członkom Jego ekipy za ciężką pracą, dzięki której ta wizyta stała się możliwa. Krótkie przemówienia wygłosili także Lama Tenzin Dakpa i kilku członków Stowarzyszenia.

Grupa Tybetańczyków w tradycyjnych strojach wydała przyjęcie powitalne, serwując szafranowy ryż i herbatę. Po tej ceremonii Jego Świątobliwość w krótkim przemówieniu powitał kilkuset zgromadzonych gości i wyraził wdzięczność organizatorom, dzięki którym doszło do tej podróży – nieostatniej, jak zauważył z nadzieją Karmapa.

Powitanie2