announcement eng

Ogłoszenie Biura Administracji Karmapy (Tsurphu Labrang)

21 października 2017 r.


Po zakończeniu podróży do Wielkiej Brytanii, Kanady, Stanów Zjednoczonych i Niemiec Jego Świątobliwość udał się na urlop i przebywa obecnie w okolicach Nowego Jorku. 

Podczas swych pierwszych wizyt w Wielkiej Brytanii i Kanadzie, Karmapa udzielił wielu nauk i abhiszek a następnie musiał przerwać odpoczynek w Niemczech i wrócić do Stanów Zjednoczonych, gdzie w nowojorskim szpitalu leżał ciężko chory osiemdziesięcioletni asystent, który opiekował się nim od dzieciństwa.

W tym czasie Jego Świątobliwość sam również przeszedł szereg badań lekarskich, które wykazały kilka nowych problemów zdrowotnych. Lekarze poradzili mu, by przedłużył swój urlop, podjął się leczenia i w pełni wydobrzał przed powrotem do Indii.

Dotarły do nas pogłoski o rzekomych innych powodach nieobecności Jego Świątobliwości w Indiach. Są one nieprawdziwe i prosimy nie dawać im wiary. Karmapa przebywa w Stanach tylko i wyłącznie z powodów zdrowotnych.

Jego Świątobliwość wyraził też swe głębokie oddanie i wdzięczność dla J.Ś. Dalajlamy za jego dziesięciolecia niezawodnego przewodnictwa oraz dla Tybetańskiego Rządu na uchodźstwie, który wspiera jego pobyt i działalność w Indiach. Karmapa jest również niezwykle wdzięczny Rządowi Indii za gościnność okazywaną tybetańskim uchodźcom, w tym także jemu. Od stycznia 2000 roku, już siedemnaście lat, Indie są jego domem, do którego z radością powróci, by kontynuować swą pracę na rzecz Dharmy.

Tsurphu Labrang
Biuro Admnistracji Jego Świątobliwości Karmapy

Dharamsala