NAJNOWSZE WYDARZENIA BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Gjalłang Karmapa rozpoczął wizytę w Kanadzie

29 maja 2017 – Toronto Jego Świątobliwość Siedemnasty Karmapa przybył 29 maja do Toronto, po raz pierwszy stawiając stopę na kanadyjskiej ziemi. W czasie miesięcznego pobytu Karmapa udzieli publicznych nauk i poprowadzi modlitwy m.in. w Toronto, Calgary i Vancouver. Oficjalne wydarzenia z udziałem Jego Świątobliwości rozpoczęły się 31 maja w Toronto, gdzie Karmapa pozostanie do 4 czerwca. 14 czerwca odwiedzi Calgary, a od 18 do 24 czerwca przebywał będzie w Vancouver.


czytaj więcej...

Czas radości i smutku – Jego Świątobliwość o wizycie w Wielkiej Brytanii

27 maja 2017 – hotel Lakeside International, Frimley Green Na ostatnie publiczne spotkanie podczas pierwszej wizyty Siedemnastego Karmapy w Wielkiej Brytanii, do hotelu Lakeside International nieopodal Frimley Green w hrabstwie Surrey, aby otrzymać abhiszekę Amitajusa długiego życia, przybyło prawie 2 tysiące osób. Dużą część publiczności stanowili Nepalczycy i Gurkhowie, ale też goście z Wielkiej Brytanii, Ameryki i innych krajów. Tu zorganizowano drugą część programu Ośrodka Społeczności Buddyjskiej w Wielkiej Brytanii (Buddhist Community Centre UK).


czytaj więcej...

Wizyta w hinduskiej świątyni i u społeczności nepalskiej

25, 27 maja 2017 – Londyn i Aldershot Rankiem 25 maja Jego Świątobliwość udał się do północno-zachodniej części Londynu, by odwiedzić największą hinduistyczną świątynię Europy, BAPS Swaminarayan Mandir. Powitany został tradycjnym wieńcem, tiką (czerwonym znakiem błogosławieństwa na czole) i sznureczkiem ochronnym. Następnie Karmapa został oprowadzony po świątyni, gdzie obejrzał wystawę poświęconą hinduizmowi, wziął także udział ze swamim i dwoma innymi kapłanami w modlitwach. Po prywatnym spotkaniu z przełożonym świątyni, Jego Świątobliwością Mahantem Swami Maharadżą, Karmapę poczęstowano tradycyjnym indyjskim obiadem.


czytaj więcej...

Zdolność odczuwania i szczęście – gdzie nauka spotyka się z Dharmą

24 maja 2017 – Uniwersytet Cambridge Jego Świątobliwość opuścił Londyn i udał się na północ do Cambridge – miasta, którego nazwa jednoznacznie kojarzy się ze światowej sławy uniwersytetem. Organizatorem wizyty była Międzynarodowa Konfederacja Buddyjska, a gospodarzem jej sekretarz ds. środowiska i ochrony przyrody, dr Barbara Maas.


czytaj więcej...

Z perspektywy otaczającego nas świata

23 maja 2017 – Royal Asiatic Society, Londyn Gjalłang Karmapa odwiedził słynne Royal Asiatic Society (Królewskie Stowarzyszenie Azjatyckie), aby na temat środowiska porozmawiać z wieloletnimi, czołowymi przedstawicielami Tibet Society (Stworzyszenie Tybetańskie) – najstarszej na świecie organizacji wsparcia Tybetu. Przewodniczący, Frederick Hyde-Chambers (Oficer Orderu Imperium Brytyjskiego), zarysował historię stosunków brytyjsko-tybetańskich oraz aktualne działania organizacji. Prezes stowarzyszenia Norman Baker powitał Jego Świątobliwość, cytując z książki „Szlachetność serca”: „Troszcząc się o środowisko troszczymy się o wszystkie czujące istoty.”


czytaj więcej...
01234