NAJNOWSZE WYDARZENIA BĄDŹ NA BIEŻĄCO

O praktyce pokory, uważności i współczucia

20 maja 2017 – Battersea Evolution, Londyn Druga strofa z „Ośmiu strof o treningu umysłu” mówi: Przebywając w towarzystwie ludzi siebie będę postrzegać jako najmniej znaczącego. Innych darzyć będę najszczerszym szacunkiem należnym ludziom ode mnie lepszym.


czytaj więcej...

Pierwsza sesja wyjaśnień do „Ośmiu strof o treningu umysłu”

20 maja 2017 – Battersea Evolution, Londyn Ponad dwa tysiące osób, przede wszystkim z Wielkiej Brytanii i Europy, zgromadziły się, aby wysłuchać wyjaśnień Jego Świątobliwości Karmapy do jedenastowiecznego tybetańskiego tekstu „Osiem strof o treningu umysłu” autorstwa mistrza kadampy Gesze Langri Thangpy.


czytaj więcej...

Z wizytą w japońskiej Pagodzie Pokoju nad Tamizą

20 maja 2017 – Park Battersea, Londyn Po drodze do Battersea Evolution, gdzie miały odbyć się nauki, Jego Świątobliwość zatrzymał się nieopodal przy Pagodzie Pokoju nad Tamizą, w dzielnicy Wandsworth. To miejsce nazywane jest czasem 'jaśniejszą dzielnicą Londynu,' a tego ranka rzeczywiście można było się o tym przekonać. Słońce świeciło bardzo mocno, smugi białych chmur pojawiały się tylko gdzieniegdzie na błękitnym niebie.


czytaj więcej...

Spotkanie z kulturą świata w British Museum

18 maja 2017 – Londyn Dzień po przybyciu do Anglii Gjalłang Karmapa został zaproszony do British Museum, gdzie znajduje się prawdopodobnie największa na świecie kolekcja zabytków kultury i historii. Przechodząc przez ogromne kolumnady i portyki, Jego Świątobliwość znalazł się w ciągnących się kilometrami galeriach, prezentujących osiemdziesiąt tysięcy spośród trzynastu milionów zgromadzonych eksponatów. Przedmioty te, przywiezione z całego globu, także z Tybetu, są świadectwem niezwykłej różnorodności i bogactwa kultur świata.


czytaj więcej...

Gjalłang Karmapa w British Library

19 maja 2017 – Londyn Podobnie jak Szesnasty Karmapa 50 lat wcześniej, Karmapa Ogjen Trinle Dordże odwiedził British Library. Jako brytyjska biblioteka narodowa jest to druga na świecie pod względem wielkości kolekcja książek, mogąca poszczycić się katalogiem z ponad 150 milonami pozycji pochodzących z różnych krajów. Te, które zainteresowały Jego Świątobliwość, to słynne teksty z Dunhuangu z kolekcji Steina oraz około 2700 ksylografów i 850 rękopisów w języku tybetańskim, pośród nich Kandziur i Tendziur z Derge w wydaniu Szesnastego Karmapy.


czytaj więcej...
01234