NAJNOWSZE WYDARZENIA BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Ogłoszenie Biura Administracji Karmapy

21 października 2017 r. Po zakończeniu podróży do Wielkiej Brytanii, Kanady, Stanów Zjednoczonych i Niemiec Jego Świątobliwość udał się na urlop i przebywa obecnie w okolicach Nowego Jorku.


czytaj więcej...

Wywiad dla The Voice of America

(Tybetańska stacja telewizyjna w Stanach Zjednoczonych) 6 lipca 2017, Waszyngton Gjalłang Karmapa rozpoczął rozmowę od nawiązania do urodzin J.Ś. Dalajlamy: J.Ś.K.: My, Tybetańczycy, uważamy urodziny J.Ś. Dalajlamy za niezwykle znaczące. Mamy wielkie szczęście, że to on oświetla nam drogę w tych mrocznych, ciężkich czasach. Ten dzień jest zatem ważną okazją. Urodzony w Krainie Śniegu, Jego Świątobliwość jest opiekunem i schronieniem wszystkich Tybetańczyków. Jest dla nas źródłem radości i otuchy. Jakkolwiek czcimy jego urodziny, powinniśmy przy tym wspominać historię jego życia i pełnej pożytku aktywności w świecie.


czytaj więcej...

Karmapa w klasztorze Thrangu Rinpocze

17 czerwca 2017 - Vancouver Ostatni przystanek podczas kanadyjskiej podróży Siedemnastego Karmapy to pierwszy w Kanadzie prawdziwie tradycyjny tybetański klasztor w Vancouver-Richmond.


czytaj więcej...

Gjalłang Karmapa rozpoczął wizytę w Kanadzie

29 maja 2017 – Toronto Jego Świątobliwość Siedemnasty Karmapa przybył 29 maja do Toronto, po raz pierwszy stawiając stopę na kanadyjskiej ziemi. W czasie miesięcznego pobytu Karmapa udzieli publicznych nauk i poprowadzi modlitwy m.in. w Toronto, Calgary i Vancouver. Oficjalne wydarzenia z udziałem Jego Świątobliwości rozpoczęły się 31 maja w Toronto, gdzie Karmapa pozostanie do 4 czerwca. 14 czerwca odwiedzi Calgary, a od 18 do 24 czerwca przebywał będzie w Vancouver.


czytaj więcej...

Czas radości i smutku – Jego Świątobliwość o wizycie w Wielkiej Brytanii

27 maja 2017 – hotel Lakeside International, Frimley Green Na ostatnie publiczne spotkanie podczas pierwszej wizyty Siedemnastego Karmapy w Wielkiej Brytanii, do hotelu Lakeside International nieopodal Frimley Green w hrabstwie Surrey, aby otrzymać abhiszekę Amitajusa długiego życia, przybyło prawie 2 tysiące osób. Dużą część publiczności stanowili Nepalczycy i Gurkhowie, ale też goście z Wielkiej Brytanii, Ameryki i innych krajów. Tu zorganizowano drugą część programu Ośrodka Społeczności Buddyjskiej w Wielkiej Brytanii (Buddhist Community Centre UK).


czytaj więcej...
01234