Tsurphu Labrang

Biuro Administracji Jego Świątobliwości Karmapy, po tybetańsku nazywane Tsurphu Labrang, jest jego osobistym sekretariatem, który mówiąc ogólnie dba o wszystkie jego sprawy i spełnia rolę oficjalnego pełnomocnika.
Do głównych obowiązków Labrangu należy:

  • zarządzanie kalendarzem spotkań, audiencji oraz podróży krajowych i zagranicznych
  • zarządzanie korespondencją

Gdy Karmapa przebywa w swojej rezydencji w klasztorze Gjuto w pobliżu Dharamsali, plan dnia ma zazwyczaj napięty, gdyż większość dnia poświęca na praktykę buddyjską, studiowanie filozofii i medytację oraz pracę nad zarządzanymi przez siebie projektami.

Niemniej Jego Świątobliwość stara się, o ile plan podróży i innych zajęć na to pozwala, przeznaczać część czasu na publiczne i prywatne audiencje.

Publiczne audiencje
odbywają się najczęściej w klasztorze Gjuto w Sidhbari niedaleko Dharamsali i nie wymagają wcześniejszych zapisów. Obecnie wyznaczonym dniem publicznych audiencji jest sobota pomiędzy godziną 14:30 a 15:00. Należy się stawić pół godziny wcześniej i mieć ze sobą paszport (w przypadku obcokrajowców) lub inny dowód tożsamości ze zdjęciem.

Prywatne audiencje i wywiady dla przedstawicieli mediów
udzielane są niemal codziennie, za wyjątkiem środy i niedzieli, w godzinach porannych.

– Prośby o prywatne spotkania z Jego Świątobliwością są szczegółowo analizowane i powinny zawierać informacje o tym, kim jest osoba starająca się o takie spotkanie oraz powód, dla którego o nie prosi. Prośby o prywatne spotkania należy składać z dużym wyprzedzeniem. Nagłe, niezapowiedziane wizyty nie są akceptowane.

– Jego Świątobliwość chętnie korzysta z możliwości kontaktu z mediami, aczkolwiek przedstawiciele mediów muszą wcześniej przedstawić szczegóły planowanego wywiadu i przygotowane pytania. Muszą również wcześniej otrzymać pozwolenie na przeprowadzenie takiego wywiadu od lokalnych indyjskich władz.

Kontakt do sekretarza ustalającego terminy audiencji:
tl.sy.eng@gmail.com

Bądź na bieżąco!

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o naukach lub relacje z oficjalnej działalności J.Ś. Karmapy, zamów subskrypcję naszego Newslettera.

Zamówienie subskrypcji oznacza akceptację Polityki Prywatności obowiązującej na tym portalu.