IMG 1549 116-26 listopada 2017 – Kioto, Japonia


W Kioto, dawnej stolicy Japonii, Tibet House Hong Kong przygotował po raz pierwszy ekspozycję kaligrafii Siedemnastego Karmapy, aby promować tybetańską sztukę i kulturę. Na wystawie znalazły się także zdjęcia przedstawiające Jego Świątobliwość.

Czytaj więcej...

announcement eng21 października 2017 r.


Po zakończeniu podróży do Wielkiej Brytanii, Kanady, Stanów Zjednoczonych i Niemiec Jego Świątobliwość udał się na urlop i przebywa obecnie w okolicach Nowego Jorku. 

Czytaj więcej...

1417 czerwca 2017 - Vancouver


Ostatni przystanek podczas kanadyjskiej podróży Siedemnastego Karmapy to pierwszy w Kanadzie prawdziwie tradycyjny tybetański klasztor w Vancouver-Richmond.

Czytaj więcej...

Powitanie29 maja 2017 – Toronto


Jego Świątobliwość Siedemnasty Karmapa przybył 29 maja do Toronto, po raz pierwszy stawiając stopę na kanadyjskiej ziemi. W czasie miesięcznego pobytu Karmapa udzieli publicznych nauk i poprowadzi modlitwy m.in. w Toronto, Calgary i Vancouver. Oficjalne wydarzenia z udziałem Jego Świątobliwości rozpoczęły się 31 maja w Toronto, gdzie Karmapa pozostanie do 4 czerwca. 14 czerwca odwiedzi Calgary, a od 18 do 24 czerwca przebywał będzie w Vancouver.

Czytaj więcej...

Last27 maja 2017 – hotel Lakeside International, Frimley Green


Na ostatnie publiczne spotkanie podczas pierwszej wizyty Siedemnastego Karmapy w Wielkiej Brytanii, do hotelu Lakeside International nieopodal Frimley Green w hrabstwie Surrey, aby otrzymać abhiszekę Amitajusa długiego życia, przybyło prawie 2 tysiące osób. Dużą część publiczności stanowili Nepalczycy i Gurkhowie, ale też goście z Wielkiej Brytanii, Ameryki i innych krajów. Tu zorganizowano drugą część programu Ośrodka Społeczności Buddyjskiej w Wielkiej Brytanii (Buddhist Community Centre UK).

Czytaj więcej...

Nepalska wizyta25, 27 maja 2017 – Londyn i Aldershot


Rankiem 25 maja Jego Świątobliwość udał się do północno-zachodniej części Londynu, by odwiedzić największą hinduistyczną świątynię Europy, BAPS Swaminarayan Mandir. Powitany został tradycjnym wieńcem, tiką (czerwonym znakiem błogosławieństwa na czole) i sznureczkiem ochronnym. Następnie Karmapa został oprowadzony po świątyni, gdzie obejrzał wystawę poświęconą hinduizmowi, wziął także udział ze swamim i dwoma innymi kapłanami w modlitwach. Po prywatnym spotkaniu z przełożonym świątyni, Jego Świątobliwością Mahantem Swami Maharadżą, Karmapę poczęstowano tradycyjnym indyjskim obiadem.

Czytaj więcej...